SVEN SE-72011L
SVEN SE-72011L
Short product description:
  • Non-flammable ABS plastic case
  • Mountable on various surfaces: wood, plasterboard, plastic, ...
  • Dust- and waterproof, IP54 protection class
  • Enhanced design of cable terminals
All features
  • FEATURES
  • SPECIFICATIONS
  • DESCRIPTION
  • UNBOXING VIDEO
  • SUPPORT
    • Mountable on various surfaces: wood, plasterboard, plastic, etc.
    • Wires can be put inside from above and from below
    • Сable rubber seals
    • Illuminated for convenient use in dark environment
Maximal current, A 10
Maximal voltage, V 250
Protection level IP54
Dimensions (W × H × D), mm 72 × 72
Color grey
Life time 5 years
Other items
Wireless mouse with adjustable cursor speed
Gaming set: keyboard + mouse + mousepad
Programmable RGB backlit gaming keyboard.
Wireless dynamic microphone
Programmable gaming mouse
Wired mouse
Windows/iOS/Android/PS-3/4/N-Switch compatible wireless gamepad
Line interactive UPS, 360W, 2 sockets
Fabric mouse pad with rubber backing
USB powered speakers with side panel volume control
Soundbar with wireless subwoofer
Wired in-ear earbuds
News
SVEN AP-B890MV HYBRID ANC WIRELESS HEADPHONES — IMMERSION IN SILENCE
Details >>
SVEN AP-B751MV HYBRID ANC WIRELESS HEADPHONES — IMPECCABLE COMFORT
Details >>
SVEN G600 GAMING MULTIMEDIA SPEAKERS — UNIQUE GAMER DESIGN
Other items
Backlit gaming keyboard
Gaming mouse pad with non-slip base
Wired clip-on microphone
Programmable gaming mouse
Portable speaker with backlight
Line interactive UPS, 720W, 3 sockets
Relay automatic voltage regulator, 320 W, 2 sockets
230V speakers with headphone and microphone jacks