SVEN SE-72014L-B
SVEN SE-72014L-B
Short product description:
  • Non-flammable ABS plastic case
  • Mountable on various surfaces: wood, plasterboard, plastic, ...
  • Dust- and waterproof, IP54 protection class
  • Enhanced design of cable terminals
All features
  • FEATURES
  • SPECIFICATIONS
  • DESCRIPTION
  • UNBOXING VIDEO
  • SUPPORT
    • Mountable on various surfaces: wood, plasterboard, plastic, etc.
    • Wires can be put in from above and from below
    • Сable rubber seals
    • Illuminated for convenient use in dark environment
Maximal current, A 10
Maximal voltage, V 250
Protection level IP54
Dimensions (W × H × D), mm 72 × 72
Color grey
Life time 5 years
Other items
Gaming headset
UPS battery 12V 12Ah
New
Speaker system with Bluetooth and dynamic switchable backlight
Web camera with protective shield
Windows/Android/PS3 compatible wireless gamepad
New
Wireless gaming mouse
TWS in-ear earbuds with microphone
Backlit gaming keyboard
Bluetooth speakers with volume and tone controls and headphone output on the side panel
Line interactive UPS, 720W, 3 sockets
Relay automatic voltage regulator, wall-mounted, LCD, 400 W, 1 socket
Portable radio, Bluetooth, USB/microSD player
News
SVEN AP-B890MV HYBRID ANC WIRELESS HEADPHONES — IMMERSION IN SILENCE
Details >>
SVEN AP-B751MV HYBRID ANC WIRELESS HEADPHONES — IMPECCABLE COMFORT
Details >>
SVEN G600 GAMING MULTIMEDIA SPEAKERS — UNIQUE GAMER DESIGN
Other items
On-ear wired headset
Two plastic wireless dynamic microphones
Backlit gaming keyboard
Gaming headset
Speakers with volume and tone controls and headphone output on the side panel
Line interactive UPS, 360W, 2 sockets
Party speaker system with Bluetooth, karaoke and FM radio
USB powered speakers with side panel volume control
HDMI to HDMI (2.0) cable with swivel connectors
Programmable RGB backlit gaming keyboard.
Wireless mouse with adjustable cursor speed
Soundbar for TV
News
Soundbar for TV
TWS earbuds with ANC
Wireless set: multimedia keyboard + mouse
Wired mouse
Wireless gaming mouse
On-ear wired headphones
230V speakers with headphone and microphone jacks
Portable radio with LED display
Wired in-ear earbuds
Speakers with volume and tone controls on the side panel
Windows/PS3 compatible gaming steering wheel with shift lever
Ergonomic Dual Mode Wireless Mouse (2.4 GHz and Bluetooth)
Wired mouse with side navigation buttons
Portable speaker with backlight
USB 2.0 Am to microUSB cable
Backlit mechanical gaming keyboard
Line interactive UPS, 510W, 6 sockets